pl en

Centrum Wiedzy

Scrum to metoda, przy użyciu której ludzie mogą z powodzeniem rozwiązywać złożone problemy adaptacyjne, by w sposób produktywny i kreatywny wytwarzać produkty o najwyższej możliwej wartości. Scrum jest:lekki, łatwy do zrozumienia, bardzo trudny do opanowania.

Tak o Scrum jest napisane w Scrum Guide. W Centrum Wiedzy znajdują się polecane
i sprawdzone źródła na temat Scrum.

Materiały do pobrania

Plik PDF

Scrum Guide wersja 2020

Przewodnik po metodzie Scrum stworzony przez twórców Scrum Jeffa Sutherlanda i Kena Schwabera.

Plik PDF

Ankieta State of Agile Development 2022

Wyniki 16 badania przeprowadzonego przez firmę Version One na ponad czterech tysiącach praktyków Agile z Europy i Ameryki Północnej w ostatnim kwartale 2015 roku.

Plik PDF

Lista kontrolna Scrum

Lista kontrolna zostałą opracowana przez CST Hernika Kniberga. Jest to nieoficjalna ankieta pozwalająca zespołom na ewaluacje na jakim poziome implementacji Scrum się znajdują.

Kanał youtube SCRUM GROUP SCRUMGROUP Youtube

Spotify Stan Zdrowia Zespołu PL EN

Godne polecenia książki o Scrum

book-succeding-with-agile

Succeeding with Agile

Godny polecenia przewodnik z najlepszymi praktykami na temat startowania i stosowania w dłuższej perspektywie Scrum i inne praktyki Agile. Autor książki Mike Cohn to światowy lider Agile i praktyk, który pomógł wielu. Prezentuje rozwiązania i wskazówki dotyczące szerokich obszarów na jakie spotykają zespoły Scrumowe takie jak rozlokowane geograficznie zespoły,wdrażanie Scrum, wsparcie zespołów podczas transformacji. W ksiażce przedstawione są gotowe do zastosowania praktyki. Korzystam i polecam.

Software in 30 days

Software in 30 Days

Software in 30 Days: How Agile Managers Beat the Odds, Delight Their Customers, And Leave Competitors In the Dust Najnowsza książka twórców Scrum Kena Schwabera i Jeffa Sutherlanda. Software in 30 Days to książka skierowana do biznes managerów, przedsiębiorców, IT managerów, którzy chcą tworzyć produkty lepszej jakości i szybciej.

Coaching Agile teams

Coaching Agile Teams

A Companion for ScrumMasters, Agile Coaches, and Project Managers in Transition. Lyssa Adkins.

Agile estimating and planning

Agile Estimating and Planning

Mike Cohn

Linki